Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Ģimenes ārsts Krievijas pilsonei

J
jautā:
16. septembrī, 2020
Romans

Labdien! Kā manai sievai (Krievijas pilsone) saņemt tiesības uz ģimenes ārstu? Es pats esmu Latvijas pilsonis, un mums kopā ir divi mazi bērni ar Latvijas pilsonību. Man un bērniem ir ģimenes ārsts, bet sievai atteica, kad viņa iesniedza pieteikumu pie mūsu ģimenes ārsta.

A
atbild:
01. februārī, 2021

Latvijas pilsoņa vai Latvijas nepilsoņa laulātajam, kuram ir termiņuzturēšanās atļauja, ir tiesības saņemt valsts apmaksātu dzemdību palīdzību.

Laulātajai ir tiesības saņemt veselības aprūpes pakalpojumus, ja:

  1. viņa ir nodarbināta un veic sociālās apdrošināšanas iemaksas Latvijā;
  2. jūs esat nodarbināts un maksājat sociālās apdrošināšanas iemaksas Latvijā.

Abos gadījumos laulātajai ar iesniegumu jāvēršas Nacionālajā veselības dienestā (NVD). Informācija par iesnieguma iesniegšanu atrodama NVD tīmekļa vietnes www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Pakalpojumi/ Iesniegumu veidlapas”.