Ja ir nodrošināts pašvaldības bērnudārzs, tad privāto neapmaksā

J
jautā:
11. septembrī, 2020
Elīna

Labdien! Bērns apmeklē valsts bērnudārzu (Rīgā), pēdējais gads dārziņā (nākamgad uz skolu). Gribam mainīt bērnudārzu, pāriet uz privāto dārziņu (neapmierina bērnudārzs). Vai šādā gadījumā pienākas valsts līdzfinansējums?

A
atbild:
30. oktobrī, 2020

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr. 191 “Kārtība, kādā Rīgas pilsētas pašvaldība īsteno pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkciju” 54. punkts nosaka: pašvaldības līdzfinansējumu pirmsskolas izglītības pakalpojuma nodrošināšanai privātajā izglītības iestādē piešķir un izmaksā, ja pastāv visi turpmāk minētie nosacījumi:

54.1. bērns ir vismaz pusotru gadu vecs;

54.2. bērna un vecāku vai bērna likumiskā pārstāvja dzīvesvieta ir deklarēta Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā;

54.3. bērnam nav nodrošināts pašvaldības finansēts vai līdzfinansēts pirmsskolas izglītības pakalpojums;

54.4. valsts izglītības informācijas sistēmas datubāzē ir reģistrēti dati par to, ka bērns ir uzņemts un apgūst pirmsskolas izglītības programmu privātajā izglītības iestādē;

54.5. privātās izglītības iestādes dibinātājs ar departamentu ir noslēdzis sadarbības līgumu un līgumu par pašvaldības līdzfinansēta pirmsskolas izglītības pakalpojuma nodrošināšanu;

54.6. bērnam nav izsniegts noteikumu 52. punktā minētais pirmsskolas izglītības satura apguves vērtējums un izziņa par programmas apguvi.

Ņemot vērā, ka jūsu bērnam jau ir nodrošināts pašvaldības finansēts vai līdzfinansēts bērnudārzs, uz viņu nav attiecināmi nosacījumi, kas pašvaldībai ļauj finansēt pirmsskolas izglītības pakalpojuma nodrošināšanu privātā dārziņā.