TĒMA: Ģimene

Kā pierādīt paternitāti, ja bērna tēvs ir miris

J
jautā:
04. septembrī, 2020
zane

Labdien! Man ir 13 gadus vecs dēls. Bērna tēvs mani pameta, kamēr biju stāvoklī, līdz ar to nevarēju ierakstīt viņu dzimšanas apliecībā. Kā varu pierādīt, ka bērns ir no šī vīrieša, ja viņš ir miris?

A
atbild:
30. septembrī, 2020
Marika Mure
juriste

Lai pierādītu paternitāti, jāvēršas tiesā ar prasību par paternitātes fakta konstatēšanu, kas atbilstoši Civilprocesa likuma 249.2 pantam notiek sevišķā tiesāšanās kārtībā. Tiesības celt šādu prasību nosaka Civillikuma 158. panta otrā daļa, kas paredz, ka attiecīgu prasību var celt bērna māte, bērna aizbildnis un bērns pats pēc pilngadības sasniegšanas.

Tiesa atbilstoši Civillikuma 157. panta otrajai daļai ņem vērā jebkurus pierādījumus, ar kuriem iespējams pierādīt bērna izcelšanos no konkrētas personas.

Lai izvērtētu prasības celšanas nianses un jūsu rīcībā esošos vai iegūstamos pierādīšanas līdzekļus, aicinu vērsties pie kvalificēta jurista vai advokāta.