TĒMA: Ekonomika

Vēsturiskā pilsētas nosaukuma izmantošana biedrības nosaukumā

J
jautā:
20. augustā, 2020
Inese

Labdien! Vai privātpersona, veidojot neoficiālu (auto) klubu, drīkst izmantot nosaukumā vēsturisko pilsētas nosaukumu?

A
atbild:
26. augustā, 2020
Olga Lauva
juriste

Uzņēmēji parasti veido uzņēmuma nosaukumu, kam piemīt atšķirtspēja un kas raksturo uzņēmējdarbības formu vai kaut kā citādi raksturo uzņēmumu vai tā īpašniekus.

Normatīvie akti pieļauj, ka uzņēmuma, biedrības, nodibinājumu vai kluba nosaukumā tiek izmantots vēsturiskais pilsētas nosaukums.

Preču zīmju vai to daļu izmantošanu nosaukumā regulē preču zīmes regulējošie normatīvie akti. Preču zīmju likums (stājās spēkā 06.03.2020.) regulē apzīmējumus, kas var veidot preču zīmi (Preču zīmju likuma 4. pants), kā arī gadījumus preču zīmes reģistrācijas atteikumam vai atzīšanai par spēkā neesošu (Preču zīmju likuma 5., 6. pants).

Lai pārliecinātos, ka izvēlētais nosaukums nesakrīt ar jau reģistrētu preču zīmi, pirms izvēlētā nosaukuma reģistrēšanas aicinu jūs apmeklēt Patentu valdes mājaslapā atrodamo reģistrēto preču zīmju meklētāju vai iepazīties ar Patentu valdes mājaslapā ievietoto informāciju par to, kā reģistrēt preču zīmi.

Senā pilsētas nosaukuma lietošana jau ir populāra prakse uzņēmēju vidū, piemēram, populārs ir vēsturiskais Jelgavas nosaukums: Mītava.