Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ekonomika

Kā Būvniecības informācijas sistēmā reģistrēt jaunbūvi

J
jautā:
04. jūnijā, 2023
Alfrēds

Māja Mārupes novadā, Salas pagastā. Nodota ekspluatācijā. Divi līdzīpašnieki. Kur var sagatavot nostiprinājuma lūgumu?

A
atbild:
26. jūnijā, 2023
Olga Lauva
juriste

2006. gada 31. oktobra Ministru kabineta noteikumos Nr. 898 “Noteikumi par zemesgrāmatu nostiprinājuma lūguma formām” ir ietvertas nostiprinājuma lūguma formas un nostiprinājuma lūguma veidlapu paraugi.

Nostiprinājuma lūgumu formas ir pieejamas tīmekļvietnē.

Personas paraksts uz nostiprinājuma lūguma būs jāapliecina zvērinātam notāram saskaņā ar Zemesgrāmatu likuma 60. pantu: privātpersonu parakstiem uz iesniedzamajiem nostiprinājuma lūgumiem jābūt notāra vai bāriņtiesas apliecinātiem. Apliecinot parakstu, tiek pārbaudīta šo personu rīcībspēja un pilnvarnieka vai pārstāvja pilnvaru apjoms.

Papildus īpašuma tiesības zemesgrāmatā pēc ēkas nodošanas ekspluatācijā var nostiprināt arī Būvniecības informācijas sistēmā. Par to, kā šajā sistēmā reģistrēt jaunbūvi, var izlasīt e-konsultācijā šeit.