Kā izmaksā bezdarbnieka pabalstu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
13. aprīlī, 2023
Jevgenija

Labdien! Man ir jautājums par bezdarbnieka pabalsta izmaksu. Plānoju iegūt bezdarbnieka statusu ar 20.04. Sanāk, ka pirmais pabalsts, kuru saņemšu maijā, būs tikai par 10 dienām, bet pabalsts par visu maiju atnāks tikai jūnijā. Ņemot vērā, ka 100% apmērā pabalsts tiek piešķirts par pirmajiem diviem mēnešiem, vai jūlijā saņemtais pabalsts būs mazāks? Vai tiek ņemts vērā, ka aprīlī tikai dažas dienas biju bezdarbniece?

A
atbild:
21. aprīlī, 2023
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Iveta Olte, Pabalstu metodiskās vadības daļa vecākā eksperte

Ja 20. aprīlī Nodarbinātības valsts aģentūrā iegūsiet bezdarbnieka statusu un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā iesniegsiet iesniegumu bezdarbnieka pabalsta piešķiršanai, pabalstu jums piešķirs no 20. aprīļa.

Kopējais pabalsta izmaksas periods ir astoņi mēneši.

Pabalsta izmaksa tiks veikta atbilstoši izmaksas sadalījumam:

  • pabalstu par periodu no 20.04.2023. līdz 19.06.2023. (par 61 dienu) izmaksās piešķirtajā apmērā;
  • par periodu no 20.06.2023. līdz 19.08.2023. – 75% no piešķirtā pabalsta apmēra;
  • par periodu no 20.08.2023. līdz 19.10.2023. – 50% no piešķirtā pabalsta apmēra;
  • par periodu no 20.10.2023. līdz 19.12.2023. – 45% no piešķirtā pabalsta apmēra.

Veicot pabalsta izmaksu, atbilstoši noteiktajam izmaksas sadalījumam tiks ņemts vērā, ka aprīlī bezdarbnieka pabalstu būsiet saņēmusi par 11 dienām, jo izmaksājamā pabalsta apmērs tiek reizināts ar bezdarba perioda dienu skaitu, par kuru pabalsts izmaksājams, tātad:

  • pirmo pabalstu par periodu no 20.04.2023. līdz 30.04.2023., tas ir, par 11 dienām, saņemsiet maijā.

Turpmāk pabalstu izmaksās par pilnu mēnesi:

  • jūnijā tiks izmaksāts pabalsts par periodu no 01.05.2023. līdz 31.05.2023. (100% apmērā no piešķirtā pabalsta par 31 dienu);
  • jūlijā saņemsiet pabalstu par kopējo periodu no 01.06.2023. līdz 30.06.2023.:
  • par periodu no 01.06.2023. līdz 19.06.2023. (100% apmērā no piešķirtā pabalsta par 19 dienām). Tātad kopējais dienu skaits, par kuru pabalsts tiks izmaksāts 100% apmērā no piešķirtā, būs 61 diena;
  • par periodu 20.06.2023. līdz 30.06.2023. (75% apmērā no piešķirtā pabalsta).

Papildinājums iespējamai dzīves situācijai

Laiku, kad tiks saņemts pabalsts, ietekmē arī veids, kā ir pārtrauktas darba attiecības.

Ja darba attiecības būs pārtrauktas, darba devējam un darbiniekam savstarpēji vienojoties:

  • pabalstu piešķirs no dienas, kad iesniegsiet iesniegumu pabalsta piešķiršanai.

Ja no darba atbrīvosieties pēc paša vēlēšanās:

  • pabalstu piešķirs divus mēnešus pēc bezdarbnieka statusa iegūšanas, tas nozīmē, ka pirmo pabalstu saņemsiet tikai trešajā mēnesī.