Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Kā iegādāties nekustamo īpašumu Latvijā, atrodoties ārvalstī

J
jautā:
06. augustā, 2020
Andris

Dzīvo ārzemēs, pērk dzīvokli Latvijā, pats nevar ierasties. Ko darīt? Ir ASV pilsonis.

A
atbild:
25. septembrī, 2020
Gatis Graustiņš
juriskonsults

ASV pilsonis ārvalstī pie notāra var pilnvarot uzticības personu Latvijā, lai izpildītu šo darījumu ASV pilsoņa interesēs. Šādā gadījumā būs nepieciešams legalizēt dokumentu – iziet publisko dokumentu autentiskuma nodrošināšanas procesu (skat. Dokumentu legalizācijas likuma noteikumus).

Ja pircējam ir pieejams e-paraksts, tad viņš var slēgt līgumu pie notāra tiešsaistē.

Attālināta saziņa ar personām Latvijā pastiprina risku nenoslēgt darījumu veiksmīgi, samazina iespējas sekot līdzi darījuma gaitai un nepieciešamības gadījumā efektīvi vērsties tiesā, līdz ar to, lai nepakļautu pircēju riskam, ar jautājumu par citām iespējām noslēgt nekustamā īpašuma pirkuma līgumu rekomendēju vērsties pie profesionāliem juridiskās palīdzības sniedzējiem, piemēram, meklēt palīdzību zvērinātu advokātu birojā.