Lasīšanai: 1 minūte

Vai piedziņu var vērst uz pensiju 3. līmeni

J
jautā:
14. jūlijā, 2020
Ilze

Vai zvērināts tiesu izpildītājs var paņemt parāda dzēšanai bankā esošo uzkrājumu pensiju 3. līmenim, ja vēl neesmu sasniegusi noteikto vecumu (55 gadi), lai šo uzkrājumu varētu saņemt?

A
atbild:
18. septembrī, 2020

Saskaņā ar Privāto pensiju fondu likuma 17. panta sesto daļu un septīto daļu tiesības saņemt iemaksas, kuras veiktas pensiju 3. līmenī, var iegūt, iestājoties pensiju plānā noteiktajam pensijas vecumam, kas nevar būt mazāks par 55 gadiem, vai iestājoties citiem apstākļiem.

Zvērināts tiesu izpildītājs principā var vērst piedziņu uz pensiju 3. līmenī uzkrātajiem naudas līdzekļiem, lūdzot informēt rīkojuma saņēmēju (kredītiestādi, finanšu sabiedrību) par to, vai tam ir pienākums maksāt kādas summas parādniekam, uz kāda pamata un kādā termiņā.