E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 20542
Lasīšanai: 2 minūtes
5
5

Vai drīkst izsniegt pilnvaru, ja valdei beidzies pilnvaru termiņš

J
jautā:
03. jūlijā, 2020
Kārlis Bērziņš

Labdien! Visai biedrības valdei ir beidzies statūtos noteiktais pilnvaru termiņš. Mūsu biedrība ir biedrs citā biedrībā. Vai mūsu biedrības valdes loceklis var izsniegt pilnvaru trešajai personai, kura pārstāvēs mūsu biedrību citas biedrības biedru sapulcē? Vienkāršojot – vai biedrības valdes loceklis, kam beidzies statūtos noteiktais pilnvaru termiņš, var izsniegt un parakstīt pilnvaru trešajai personai?

A
atbild:
10. jūlijā, 2020

Ja biedrības statūtos valdei ir noteikts pilnvarojuma termiņš, tad, šim termiņam beidzoties, valdei nav tiesības pārstāvēt biedrību. Kā tas ir noteikts Biedrību un nodibinājumu likuma 33. panta 1. daļā, biedrības pārvaldes institūcijas ir biedru sapulce (kopsapulce) un valde. Ja valdes pilnvaru termiņš ir beidzies, biedrībai (biedru kopsapulcei) ir jāievēl jauna pārvaldes institūcija (valde), un šādu izmaiņu reģistrēšana ir piesakāma Uzņēmumu reģistrā. Tādējādi, atbildot uz jūsu jautājumu, valdes loceklis, kuram ir beidzies pilnvaru termiņš, nav tiesīgs rīkoties biedrības vārdā, tai skaitā izdot pilnvaras, parakstīt dokumentus un veikt jebkuras citas darbības.

Labs saturs
5
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 20 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU