Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Ja saņemtais paziņojums nav saprotams, jānoskaidro, kāpēc tas sūtīts

J
jautā:
02. jūlijā, 2020
Olegs

Labdien! Iestājos bezdarbniekos pabalsta saņemšanai, un no VID ir pienācis ziņojums par izmaiņām algas nodokļa grāmatiņā: nav norādīta galvenā ienākumu gūšanas vieta. Vai man vajag izvēlēties VSAA (ienākumu gūšanas vietā)? Vai arī neko nedarīt un atstāt tāpat? Paldies par atbildi!

A
atbild:
30. jūlijā, 2020

Bezdarbnieka pabalsts nav ar nodokli apliekams ienākums, līdz ar to VSAA nav jānorāda kā ienākumu gūšanas vieta.

Ja nav nevienas citas ienākumu gūšanas vietas un nodokļu grāmatiņa ir izņemta no iepriekšējās vienīgās ienākumu gūšanas vietas, jāsazinās ar Valsts ieņēmumu dienestu, lai noskaidrotu, kas jums jāizdara pēc šāda paziņojuma saņemšanas.