Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai ir tiesības uz nodokļa atvieglojumu

J
jautā:
16. jūnijā, 2020
Artūrs

Labdien! Vai es kā nodokļu maksātājs varu ņemt tēvu par savu apgādājamo? Tēvam ir invaliditāte, viņš ir bezdarbnieks un saņem bezdarbnieka pabalstu (nav pensionārs).

A
atbild:
19. jūnijā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 13. panta (“Atvieglojumi maksātājam”) trešā daļa nosaka: nodokļa atvieglojumu par apgādībā esošu personu nepiemēro, ja persona saņem bezdarbnieka pabalstu vai bezdarbnieka stipendiju. Tātad par tēvu, kurš saņem bezdarbnieka pabalstu, nav tiesību uz nodokļa atvieglojumu.