Parādniekam saglabājamie naudas līdzekļi

J
jautā:
15. jūnijā, 2020
Aiga

Labdien! Esmu aizņēmusies daudz kredītu, bet vairs nespēju maksāt, jo paliku bez darba. Tagad atradu darbu, bet alga ir vien 400 eiro neto, visi man draud: ja neatdošu, būs tiesa. Tā noteikti arī būs, bet esmu parādā visiem kreditoriem un summas ir lielas. Ja viss aizies līdz tiesai, tad no tiem 400 eiro nevarēs atņemt naudu? Cik sapratu, jāatstāj minimālā alga, kas ir 430 eiro, bet mana alga ir 400 eiro neto. Citiem kreditoriem esmu samaksājusi tikai rēķinu par vienu mēnesi. Ja es saņemu 400 eiro uz rokas, tad kreditori nevarēs man atņemt kaut ko no šīs summas? Lūdzu, izskaidrojiet bez likumiem, jo es tos nesaprotu. Rakstīts, ka jāatstāj minimālā alga: 430 eiro. Vai sanāk, ka man neko nevar noņemt? Jo man ir 400 neto. Lūdzu, paskaidrojiet, lai es varu saprast. Paldies!

A
atbild:
26. jūnijā, 2020

Ja kreditori vērsīsies tiesā, lai parādus atgūtu, tiesu izpildītājs parādu piedziņu varēs veikt, ievērojot Civilprocesa likumu, kas paredz parādniekam obligāti saglabāt naudas līdzekļus minimālās algas apmērā (430 eiro) vai pusi no minimālās algas. Tas ir atkarīgs no parādsaistību veida.