E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 20451
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Tieslietas

Atbrīvošana no tiesāšanās izdevumiem

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
15. jūnijā, 2020
Evija

Labdien! Esmu vērsusies tiesā pret kādreizējo darba devēju ar prasību atjaunot mani darbā. Pirmās instances un apelācijas instances tiesa manu prasību ir noraidījusi. Pēdējais spriedums, ko saņēmu, satur norādi, ka, to pārsūdzot, ir jāiemaksā drošības nauda 300 EUR apmērā. Man nav ne trūcīgas, ne maznodrošinātas personas statusa, tagadējie ienākumi ir mazliet virs tās robežas, lai šādu statusu iegūtu. Vai man kā darbiniecei patiešām ir jāiemaksā tik liela drošības nauda? Varbūt ir iespēja iemaksāt kādu daļu no tās, pārējā daļā lūdzot tiesu mani no drošības naudas atbrīvot? Paldies!

A
atbild:
29. jūnijā, 2020

Saskaņā ar Civilprocesa likuma 458. panta 1.daļu, iesniedzot kasācijas sūdzību, Augstākās tiesas depozīta kontā iemaksājama drošības nauda 300 eiro apmērā.

Savukārt šī paša panta 4. daļa noteic, ka drošības nauda nav jāmaksā personām, kuras saskaņā ar likumu ir atbrīvotas no valsts nodevas. Tiesa vai tiesnesis, ievērojot fiziskās personas mantisko stāvokli, var pilnīgi vai daļēji atbrīvot personu no drošības naudas samaksas.

Civilprocesa likuma 43. panta 1. daļas 1. punkts nosaka to personu loku, kas atbrīvotas no tiesas izdevumu samaksas valsts ienākumos. T. i., 1) prasītāji – prasībās par darba samaksas piedziņu un citiem darbinieku prasījumiem, kas izriet no darba tiesiskajām attiecībām vai ir ar tām saistīti. Prasība par atjaunošanu darbā ir saistīta ar darba tiesiskajām attiecībām, līdz ar to minētā prasība (prasītājs) ir atbrīvojams no drošības naudas samaksas.

Tādējādi pirmšķietami jums nav jāmaksā drošības nauda, taču, neiepazīstoties ar tiesas nolēmumu, ar kuru uzlikts šāds pienākums, nevar pilnvērtīgi izvērtēt tiesas molemto.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU