Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Citas valsts pensija jādeklarē

J
jautā:
01. martā, 2013
Mihails

Vai personai, kas saņem citas valsts pensiju, ir obligāti jāiesniedz gada ienākumu deklarācija, ja pensija nepārsniedz neapliekamo minimumu (1980 latus gadā)?

A
atbild:
11. martā, 2013
Lidija Dārziņa
LV portāls

Atbilstoši likumam „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” iedzīvotāju ienākuma nodokli maksā fiziskās personas - iekšzemes nodokļu maksātāji (rezidenti), kas ir guvuši ienākumu Latvijā un ārvalstīs.

Gada ienākumu deklarācija ir jāiesniedz, ja fiziskajai  personai ir ārvalstīs gūti ienākumi, kas ir ar nodokli apliekami. Citas valsts pensija ir apliekams ienākums, tāpēc līdz 1.jūnijam ir jāiesniedz deklarācija, lai arī nodoklis nav jāmaksā, jo pensijai neapliekamais minimums ir 165 lati mēnesī jeb 1980 latu gadā.

Iedzīvotājus neskaidrību vai jautājumu gadījumā Valsts ieņēmumu dienests lūdz zvanīt uz VID informatīvo tālruni 1898.