Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Satiksme

Ātruma kontroles mērierīcēm maksimālā kļūda ekspluatācijas režīmā ir +3 km/h

J
jautā:
05. jūnijā, 2020
Anta

Braukšanas ātrums apdzīvotā vietā ar fotoradaru fiksēts 63,4 km/h , iespējamā ierīces kļūda -3 km, tātad fiksētais ātrums 60,4 km/h, protokolā ierakstīts 61 km/h un attiecīgi sods 40 EUR. Vai ir pareizi noapaļot ātrumu uz 61 km/h? Kāpēc ne uz 60 km/h?

A
atbild:
16. jūlijā, 2020
Linda Balode
LV portāls

Valsts policija apstiprina, ka ātruma kontroles mērierīcēm maksimālā kļūda ekspluatācijas režīmā ir +3 km/h, ja braukšanas ātrums ir līdz 100 km/h, un + 3%, ja braukšanas ātrums pārsniedz 100 km/h.

Vienlaikus Valsts policija vērš uzmanību, ka fotoradari nefiksē tādu transportlīdzekļa braukšanas ātrumu kā 63,4 km/h. Proti, fotoradari braukšanas ātrumu fiksē apaļos skaitļos, piemēram, 60 km/h, 61 km/h, 62 km/h utt.