TĒMA: Veselība

Cik ilgi maksā slimības pabalstu, ja darbnespēja turpinās pēc atbrīvošanas no darba

J
jautā:
01. jūnijā, 2020
Līga

Labdien! Vai varat paskaidrot VSAA mājaslapā rakstīto par slimības pabalstu, jo tas īsti nav saprotams. Tur ir rakstīts: “Ja pārejoša darbnespēja turpinās pēc atbrīvošanās no darba, ja slimošanas laikā ar Jums tiek pārtrauktas darba tiesiskās attiecības vai arī zaudējat pašnodarbinātā statusu, bet darbnespējas periods vēl turpinās, tad slimības pabalstu Jums izmaksās 30 kalendāra dienas, kas seko darba attiecību pārtraukšanas datumam vai datumam, kad esat zaudējis pašnodarbinātā statusu. Par pārējo periodu, ja atveseļoties vēl nebūs izdevies, slimības pabalstu nepiešķir.” Vai šajā minētajā periodā tiek ieskaitīts arī A slimības lapas periods, vai tas attiecas tikai uz B slimības lapas periodu? Piemēram, ja slimības lapa izsniegta 29. aprīlī un ar 1. maiju beidzas darba līgums, tad darba nespējas lapa turpinās un pēc A slimības lapas (10 dienas) tiek izsniegta B slimības lapa uz 30 dienām, vai VSAA slimības lapa jāapmaksā 30 dienas vai tomēr mazāk dienu?

A
atbild:
09. jūnijā, 2020
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Anita Jakseboga, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Piemērā minētajā gadījumā slimības pabalsts tiks piešķirts no 11. darba nespējas dienas (09.05.2020.), bet 30 dienas tiek skaitītas no atbrīvošanas dienas. Tātad slimības pabalsts tiks izmaksāts no 9. maija līdz 31. maijam.