Vai drīkst filmēt mācību procesu

J
jautā:
19. maijā, 2020
Made

Labdien! Vēlējos noskaidrot par mācību procesu un video izmantošanu. Piemēram, vēlos izveidot uzdevumu, kur skolēnam ir jāiesūta video ar vingrojumu demonstrēšanu (bez papildu inventāra). Video tiek izmantoti tikai mācību procesa virzīšanai un netiek nodoti trešajām personām. Vai šis uzdevums būtu prettiesisks?

A
atbild:
28. maijā, 2020

Šādu skolotāju pieeju, kad mācības process notiek attālināti, Valsts datu inspekcija neuzskata par neatbilstošu Vispārīgas datu aizsardzības regulas prasībām. Šāda pieeja ir likumīga, ja tiek nodrošināts, lai informācija nenokļūst trešo personu rīcībā. Tā ir izglītības iestādes un skolotāja atbildība.

Vienlaikus norādāms, ka skolotājiem minētie uzdevumi būtu jāuzdod tādā veidā, lai izglītojamo vecāki būtu informēti par mācību kārtību un nepieciešamību sūtīt attiecīgos mācību snieguma pierādījumus. Ja ir iespējams pārliecināties par skolēniem uzdotā uzdevuma izpildi tā, lai videomateriālus nevajadzētu sūtīt skolotājam, būtu jāizmanto šādi līdzekļi.