Kā iesniegt dokumentus VDEĀVK ārkārtējās situācijas laikā

J
jautā:
16. maijā, 2020
Lidija

Kā šobrīd var nodot dokumentus VDEĀK komisijai Ventspils ielā 53? Vai jābrauc pašam, vai arī var attālināti nosūtīt pa pastu? Atzinumu par arodslimību esmu saņēmusi no Stradiņa slimnīcas.

A
atbild:
22. maijā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) mājaslapā ir paskaidrots: ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju Covid-19 vīrusa dēļ, VDEĀVK līdz 9. jūnijam visā Latvijā pārtrauc klientu apkalpošanu klātienē, arī klātienē plānotās ekspertīzes un apmeklētāju pieņemšanu pie iestādes un nodaļu vadītājiem.

Invaliditātes ekspertīzei sagatavotos dokumentus (iesniegumu; funkcionālo spēju pašnovērtējumu, ja ekspertīze jāveic personai no 18 gadu vecuma; nosūtījumu uz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisiju) jāsūta pasta sūtījumā – VDEĀVK Ventspils ielā 53, Rīgā, LV-1002, – vai jāiesniedz elektroniski, izmantojot e-pakalpojumus:

Dokumentus e-pakalpojumos pievieno skenētā formā, paraksta ar drošu elektronisku parakstu un nosūta uz e-pasta adresi vdeavk@vdeavk.gov.lv.

Noteikti iesniegumos norādiet precīzu kontaktinformāciju – tālruņa numuru, faktisko adresi un e-pasta adresi.

Informācija par Jūsu iesniegto dokumentu izskatīšanu un lēmuma pieņemšanu ir iegūstama:

  • e-pakalpojumā “Mani dati VDEĀVK”;
  • zvanot uz bezmaksas tālruni 80205009;
  • zvanot uz tālruni 67892324 vai 67614885. Lūgums ņemt vērā: zvanot uz VDEĀVK fiksētajiem telefonu numuriem (pakalpojumu nodrošina SIA “CSC Telecom”), atsevišķiem sakaru operatoriem šie zvani var nebūt iekļauti bezmaksas vai standarta tarifu plānā;
  • zvanot uz mob. tālruni 27842253 un 29269874 (pakalpojumu nodrošina LMT);
  • uzdodot jautājumu e-pastā vdeavk@vdeavk.gov.lv vai mājaslapas sadaļā “Uzdot jautājumu”.

Arī informācija “Ekspertīzei nepieciešamie dokumenti” atrodama komisijas mājaslapā.