Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ģimene

Cik ilgi turpinās vecāku aizgādība par bērnu

J
jautā:
13. maijā, 2020
Anonīms

Kā bērns var panākt to, ka vecākam tiek atņemtas bērna aizgādības tiesības, pamatojoties uz vardarbību un psiholoģiskajiem pārdzīvojumiem, kas pārciesti? Bērns nesen kļuvis pilngadīgs, nevēlas saistību ar šo personu (vecāku).

A
atbild:
29. jūnijā, 2020
Ilona Barkovska
juriste

Saskaņā ar Civillikuma 177. panta pirmo teikumu līdz pilngadības sasniegšanai (219. p.) bērns ir vecāku aizgādībā. Un saskaņā ar Civillikuma 219. pantu nepilngadība personām turpinās tik ilgi, kamēr tās sasniedz astoņpadsmit gadu vecumu.

Ja bērns ir sasniedzis 18 gadu vecumu, viņš vairs nav vecāku aizgādībā un var izvēlēties, kā un kādas attiecības uzturēt ar vecākiem vai vienu no viņiem.