Labdien! Vēlos lauzt uztura līgumu. Kāda ir šī procesa kārtība? Pie kā ir jāvēršas pēc dokumentu sagatavošanas un iesniegšanas tiesā? Kā jāsagatavojas šim procesam (kādi dokumenti vai apliecinājumi vajadzīgi), lai viss noritētu raiti un konstruktīvi?
Vispārējā gadījumā uztura līguma laušana nebūs iespējama, ja vien tam nav likumā vai pašā līgumā noteikti iemesli lauzt uztura līgumu. Īpašie uztura līguma izbeigšanās iemesli ir noregulēti Civillikuma 2103.–2106. pantā.
Nav saprotams, vai Jūs esat uztura ņēmējs vai uztura devējs līgumā, kuru vēlaties izbeigt. Šie iemesli atšķiras un ir atkarīgi no tā, kura līgumslēdzējpuse Jūs esat. Jums vajadzētu par to informēt otru pusi un vienoties par līguma atcelšanu, vēlams – rakstveidā.
Ja otra līgumslēdzējpuse nepiekrīt atcelt līgumu, tad vienīgā iespēja vienpusēji atteikties no uztura līguma ir regulēta Civillikuma 2104. pantā, un par iemeslu pamatotību vienpusēji atteikties no uztura līguma jālemj tiesai, kā tas noteikts ar norādi uz Civillikuma 2193. pantu.
Atkarībā no tā, kura līgumslēdzējpuse Jūs esat, ir atkarīgas arī sekas, kas radīsies pēc līguma uzteikšanas, tās ir noteiktas Civillikuma 2105. pantā.
Dokumentus, ko iesniegt tiesai, parasti sagatavo juristi, kuri ikdienā nodarbojas ar prasības pieteikumu sastādīšanu, tomēr to drīkst izdarīt jebkura persona, kurai Jūs to uzticat, arī Jūs pats. Ja uzticat prasības pieteikumu sagatavot citai personai, visticamāk, jārēķinās ar izmaksām, tomēr jāņem vērā, ka pamatota prasības pieteikuma sastādīšana nav tāda lieta, ko neiedziļinoties var veiksmīgi izdarīt persona, kura to nekad nav darījusi.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 250 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!