Lasīšanai: 1 minūte

Pārceltā darba diena un atvaļinājums

J
jautā:
11. maijā, 2020
Monika

Labdien! Vai man ir jānāk uz darbu 13.06.2020., kura ir pārceltā darba diena, ja man ir piešķirts atvaļinājums, sākot ar 22.06.2020.? Jo pēc būtība 13. jūnijā man vēl nav atvaļinājuma (būtu jānāk uz darbu), bet 22. jūnijā jau ir atvaļinājums (bet tā ir brīvdiena, jo ir pārcelta darba diena). Kā man rīkoties? Vai tas ir jāmin arī rīkojumā par atvaļinājumu?

A
atbild:
18. maijā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja atvaļinājums Jums tiek piešķirts, sākot ar 22.06.2020., kas vienlaikus ir darba diena, kura ir pārcelta uz 13.06.2020., tad uz darbu 13.06.2020. Jums nav jānāk.

Pamatojums tam: darba dienu pārcelšana realizējama, ievērojot principu, ka darba diena pārceļama ar visām tiesībām un pienākumiem, kas darba devējam attiecībā pret darbinieku būtu jāievēro, ja šī diena nebūtu pārcelta uz citu darba dienu.

Rīkojumā to parasti nenorāda. To darba devēja pārstāvim ir jāskaidro darbiniekam mutvārdos.