Tiesības uz bezdarbnieka statusu un pabalstu

J
jautā:
04. maijā, 2020
Mārtiņš

No šā gada 1. marta esmu pašnodarbinātā persona. Sakarā ar situāciju valstī mana darbības sfēra tika apturēta. Ienākumu nav. No algotā darba esmu atlaists. Vai varu pieteikties bezdarbnieka pabalstam?

A
atbild:
11. maijā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pēc darba zaudēšanas jāreģistrējas Nodarbinātības valsts aģentūrā. Ja negūstat ienākumus kā pašnodarbinātais, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā var saņemt bezdarbnieka pabalstu, ja ir izpildīti vairāki nosacījumi:

  • piešķirts bezdarbnieka statuss (Nodarbinātības valsts aģentūrā);
  • kopējais apdrošināšanas (darba) stāžs ir ne mazāks par vienu gadu;
  • ir veiktas vai bija jāveic obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas bezdarba gadījumam Latvijas Republikā ne mazāk kā 12 mēnešus pēdējo 16 mēnešu periodā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas.

Ja Jums būs tiesības uz pabalstu, tad VSAA to piešķirs no dienas, kad būsiet iesniedzis iesniegumu pabalsta piešķiršanai.

Bezdarbnieka pabalstu maksā 8 mēnešus.