Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Mantojuma izmaksas

J
jautā:
16. aprīlī, 2020
valdis

Mantošanas process starp svešiem cilvēkiem. Cik liels ir nodevas apmērs un zemesgrāmatas īpašuma tiesības nostiprināšanas maksa? Un kādas izmaksas ir par naudas mantošanu no bankas konta?

A
atbild:
21. jūlijā, 2020
Signe Krūzkopa
LV portāls

Zvērinātu notāru atlīdzības takses nosaka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 737 “Noteikumi par zvērinātu notāru atlīdzības taksēm un to noteikšanas kārtību”, un šī atlīdzības takse visiem Latvijas notāriem ir vienāda.

Jūsu gadījumā: mantojuma apliecība neatkarīgi no mantošanas pamata, no pārējiem mantiniekiem – 70,43 eiro, bet, ja mantojamās mantas vērtība (neizskaitot parādus) pārsniedz 854 eiro, papildus noteiktajai taksei – 7,5 % no mantojamās mantas vērtības, kas pārsniedz 854 eiro.

Kancelejas nodevas par jaunas tiesības nostiprināšanu – 14,23 eiro.