Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Satiksme

Atsevišķām ceļa zīmju darbībām var būt izņēmumi

J
jautā:
06. aprīlī, 2020
Kurinnaja J.

Vai transportlīdzekļi ar 8 t masu var saņemt vienreizēju atļauju iebraukt tiltā, pie kura uzstādīta masas ierobežojuma zīme 3,5 t? Zīme ir uzstādīta pirms pieciem gadiem, cita ceļa nav. Atkritumu savākšanas un asenizācijas automašīnas brauc zem tilta, par spīti šai zīmei.

A
atbild:
07. maijā, 2020
Linda Ņikona
LV portāls

Saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumu (CSN) 259.12. punktu 312. zīme “Masas ierobežojums” nozīmē, ka ir aizliegts braukt transportlīdzekļiem (transportlīdzekļu sastāviem), kuru kopējā faktiskā masa pārsniedz zīmē norādīto.

Vienlaikus CSN 264. punktu 312. zīmes (arī 313. zīmes: ass slodzes ierobežojums) darbība neattiecas uz transportlīdzekļiem, kuriem, izvērtējot sabiedrisko drošību un bīstamību, lai veiktu speciālus pārvadājumus (piemēram, pārvadātu dzīvnieku izcelsmes blakusproduktus un atvasinātus produktus, kas nav paredzēti cilvēka patēriņam), izsniegta valsts akciju sabiedrības “Latvijas Valsts ceļi” atļauja.