Lasīšanai: 1 minūte

Laiku, kad saņemt atvaļinājuma naudu, nosaka darbinieks

J
jautā:
05. martā, 2020
Agris

Vai drīkst izmaksāt vienā mēnesī atvaļinājuma naudu un algu par līdz šim nostrādāto laiku? Sanāk, ka pēc atvaļinājuma vairs nav ienākumu un jāgaida vēl mēnesis, kamēr var tikt pie naudas.

A
atbild:
20. martā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Lai menedžetu ienākumus, Darba likums dod tiesības tieši darbiniekam pašam lemt par atvaļinājuma naudas izmaksas laiku. Tas noteikts Darba likuma 69. panta ceturtajā daļā.

“Samaksu par atvaļinājuma laiku un darba samaksu par līdz atvaļinājumam nostrādāto laiku izmaksā ne vēlāk kā vienu dienu pirms atvaļinājuma. Pēc darbinieka rakstveida pieprasījuma samaksu par atvaļinājuma laiku un darba samaksu par laiku, kas nostrādāts līdz atvaļinājumam, var izmaksāt citā laikā, bet ne vēlāk kā nākamajā darba samaksas izmaksas dienā.”

Tādējādi Jums ir jāiesniedz darba devējam iesniegums, ka lūdzat darba samaksu un/vai atvaļinājuma naudu izmaksāt nākamajā darba samaksas reizē.