Ja personas dati tiek nodoti trešajai personai

J
jautā:
04. martā, 2020
Ilze

Labdien! Kā rīkoties, ja nebanku sektora aizdevējs izpauž informāciju trešajai personai, telefona sarunā nosaucot mana parāda summu, kā arī vienojas par parāda summas samazināšanu un trešā persona veic parāda apmaksu? Jūtos aizskarta, jo par manu parādu ir uzzinājusi trešā persona, vēl vairāk, viņa parādu ir dzēsusi. Kur vērsties, lai sūdzētos par šo situāciju un panāktu, ka uzņēmums atbild par datu nopludināšanu?

A
atbild:
09. martā, 2020

Saskaņā ar Parādu ārpustiesas atgūšanas likuma 9. panta 1. daļu saskarsmē ar trešajām personām kreditors un parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzējs nav tiesīgs bez parādnieka piekrišanas izpaust informāciju par parādnieku.

Tādējādi, ja Jūs esat konstatējusi savu personas datu prettiesisku izpaušanu trešajām personām, Jums saskaņā ar Parādu ārpustiesas atgūšanas likuma 4. pantu ir tiesības iesniegt sūdzību: