Lasīšanai: 1 minūte

Par invaliditātes apliecības izsniegšanu jāuzzina komisijā

J
jautā:
04. martā, 2020
Liene

Es elektroniski uzrakstīju iesniegumu par to, ka pazaudēju invalidātes apliecību. Kad man tiks sniegta atbilde, vai apliecība ir gatava?

A
atbild:
06. martā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Invaliditātes apliecību, ja apliecība nozaudēta, arī atkārtoti izsniedz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija (VDEĀVK).

Lai apliecību saņemtu atkārtoti, persona vai tās pārstāvis jebkurā komisijas nodaļā iesniedz iesniegumu ar lūgumu izsniegt apliecību, norādot izsniegšanas iemeslu. Iesniegumu var iesniegt papīra dokumenta formā, iesniedzot to komisijā vai nosūtot pa pastu, vai elektroniska dokumenta formā, ja tas ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu un apriti.

Atkārtotai invaliditātes apliecības izsniegšanai iesniegumu var uzrakstīt arī portalā www.latvija.lv, kurā ir pieejams e-pakalpojums: “Atkārtota invalīda apliecības izsniegšana”.