TĒMA: Mājoklis

Vai parādu piedziņas izdevumus var segt no mājas pārvaldīšanas līdzekļiem

J
jautā:
02. martā, 2020
Indra

Vai no daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas pārvaldīšanas līdzekļiem (kas ir visas mājas iedzīvotāju maksātā nauda) būtu pareizi apmaksāt parādu piedziņas izdevumus? Es nevēlos no savas naudas maksāt par kaimiņa parādiem. Piemēram, nodokļu parādu bezstrīda piedziņas izdevumus apmaksā pats parādnieks (tos no parādnieka ietur piedziņas procesā).

A
atbild:
11. martā, 2020
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Praksē mēdz būt dažādi. Ir gadījumi, kad pārvaldnieks tiesāšanās izdevumus sedz no savām administratīvajām izmaksām, ir gadījumi, kad no mājas pārvaldīšanas līdzekļiem. It sevišķi, ja parāda piedziņas procesu neveic pārvaldīšanas uzņēmuma darbinieks, tad tās nebūs uzņēmuma administratīvās izmaksas. Domāju, ka aprakstītajā gadījumā summā, kas tiks piedzīta no parādnieka, būs iekļauti arī tiesāšanās izdevumi. Tas nozīmē, ka pēc piedziņas nauda atgriezīsies mājas pārvaldīšanas līdzekļos.