Slimības lapu apmaksa

J
jautā:
05. februārī, 2020
Ilona

Labdien! Kad un kādā veidā saņemšu darbnespējas perioda pabalstu? Šobrīd jau 30. dienu esmu darbnespējīga. Līdz ar to ir iestājusies darbnespējas B lapa. Paldies!

A
atbild:
17. februārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Slimības pabalstu par A lapu apmaksā darba devējs. Kad A lapa ir noslēgta, darba devējam par to ir pieejama informācija VID sistēmā un ir iespēja aprēķināt vajadzīgās summas izmaksai. Par izmaksu laiku Jums jāinteresējas savā darbavietā.

Slimības lapu B apmaksā VSAA pēc tam, kad tā ir noslēgta. Ja slimība turpinās ilgstoši, tad, lai saņemtu pabalstu par sākotnējo B lapas periodu, ir jālūdz ārstam lapu noslēgt un tā jāiesniedz VSAA apmaksai. Ja darbnespēja turpinās, noslēdzot vienu B lapu, ārsts izsniegs B lapas pagarinājumu.

Slimības lapas maksimālais ilgums ir 52 nedēļas no pirmās slimības dienas.

Vairāk par A lapu lasiet skaidrojumā “Slimības lapa A. Kas par to jāzina”.

Vairāk par B lapu lasiet skaidrojumā “Slimības lapa B. Kas par to jāzina”.