TĒMA: Reģistri

Ja zemes robežu plāns nesakrīt ar kadastra karti

J
jautā:
12. janvārī, 2020
Dace

Ko darīt, ja zemes robežu plāns “uz papīra” nesakrīt ar kadastra karti? Šajā gadījumā kadastra kartē neparādās meniķis.

A
atbild:
16. janvārī, 2020
Valsts zemes dienests
Iveta Ciganova, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Par zemes robežu plāna un kadastra kartes nesakritību runa varētu būt tajā gadījumā, ja zemes robežu plānā meniķis attēlots kā būve ar kadastra apzīmējumu. Tad būvei būtu jābūt reģistrētai kadastra teksta un telpiskajos (kadastra kartes) datos. Līdz ar to persona var vērsties jebkurā Valsts zemes dienesta klientu apkalpošanas centrā, ierosinot kadastra kartes datu labošanu. Ja, veicot zemes kadastrālo uzmērīšanu, mērnieks nav pieprasījis būvei kadastra apzīmējumu vai informējis, ka šo būvi nepieciešams pirmsreģistrēt kadastrā, tad būvei netiks piešķirts kadastra apzīmējums un tā netiks reģistrēta kadastrā.

Papildus paskaidrojam, ka atbilstoši Ministru kabineta 2018. gada 12. jūnija noteikumiem Nr. 326 “Būvju klasifikācijas noteikumi” meniķis nav klasificējams kā būve.

Lai pārliecinātos par kadastrā reģistrēto datu atbilstību dokumentiem konkrētajā gadījumā, lūdzam personu vērsties ar šādu iesniegumu Valsts zemes dienestā, norādot attiecīgās zemes vienības kadastra apzīmējumu.