Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Ja laikus nav nodoti apkures skaitītāja rādījumi

J
jautā:
07. janvārī, 2020
Ļubova

Neizdevās laikus nodot apkures skaitītāja rādītājus. Apsaimniekotājs rēķinā tos aprēķināja pēc platības. Jaunajā rēķinā viņš atteicās veikt pārrēķinu. Sanāk, ka man ir jāmaksā divreiz? Pēc platības un skaitītāja?

A
atbild:
23. janvārī, 2020
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Artūrs Lielgalvis, zvērināts advokāts

Nē, Jums nav jāmaksā divreiz, jo mājas apsaimniekotājam ir jānorēķinās ar pakalpojuma piegādātāju saskaņā ar dzīvojamās mājas ievada skaitītāja rādījumiem. Tiek veikts saņemtā pakalpojuma izmaksu sadalījums uz dzīvokļu īpašumiem, pirmām kārtām saskaņā ar tiem dzīvokļa īpašumiem, kuri nodevuši skaitītāja rādījumus. Atlikumu sadala uz dzīvokļa īpašumiem, kas nav nodevuši rādījumus atbilstoši platībai. Jums ir iespēja vērsties pie mājas pārvaldnieka un lūgt pārrēķinu, savstarpēji vienojoties.