TĒMA: Mājoklis

Ja īrnieks atsakās dzīvot īrētā dzīvoklī

J
jautā:
11. decembrī, 2019
Madara

Lieta ir šāda: tika izīrēta māja, īrnieks jau bija parakstījis līgumu, iemaksājis naudu par pirmo un pēdējo mēnesi, vēl nebija sācis dzīvot un pēkšņi uzrakstīja, ka nevēlas tur dzīvot, lai izīrētājs atdod pirmo un pēdējo mēneša īres maksu. Tas viss noticis pēc īres līguma parakstīšanas. Kā rīkoties izīrētājam?

A
atbild:
12. decembrī, 2019
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jolanta Kramerovska, zvērināta advokāte

Jautājumā iekļautā informācija nav pietiekama, lai atbildētu uz jautājumu precīzi. Jāizvērtē noslēgtais līgums: līguma spēkā stāšanās noteikumi, uzteikšanas kārtība un drošības naudas atmaksas kārtība. Ja līgums noslēgts un stājas spēkā ar tā parakstīšanas brīdi (nevis, piemēram, ar īres priekšmeta nodošanas brīdi), tad līguma izbeigšana iespējama tikai ar uzteikumu – tādā kārtībā, kā to paredz līgums. Līdz ar to arī īrniekam būtu jāsamaksā īre par uzteikuma termiņu, bet, ja īres maksa netiek samaksāta, tā ieturama no drošības naudas summas.