Lasīšanai: 1 minūte

Strādāt un saņemt atvaļinājuma naudu nevar

J
jautā:
09. decembrī, 2019
Marija

Labdien! No 2018. gada februāra es strādāju Rīgas pirmsskolas izglītības iestādē par pirmsskolas pedagogu. Martā plānoju iet grūtniecības atvaļinājumā. Katru gadu mums tiek piešķirts atvaļinājums (8 nedēļas). Mani interesē, vai es varu nedoties atvaļinājumā, turpināt strādāt, saņemt kompensāciju par atvaļinājumu un tad martā aiziet dekrētā? Paldies!

A
atbild:
12. decembrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atvaļinājuma kompensācijas izmaksa, atvaļinājumu fiziski neizmantojot, ir iespējama tikai tādā gadījumā, ja darbinieks izbeidz darba attiecības. Saņemt atvaļinājuma naudu un tajā pašā laikā strādāt tiesību normas nepieļauj.

Ja ir vajadzība atvaļinājumu izmantot, Jūs to varat izdarīt ne tikai pirms grūtniecības (dekrēta) atvaļinājuma, bet arī uzreiz pēc dzemdību atvaļinājuma vai arī uzreiz pēc bērna kopšanas atvaļinājuma un atgriešanās darbā.