Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Nodoklis jāmaksā, ja gūst ienākumu

J
jautā:
08. decembrī, 2019
Zintis

Labdien! Mantoju dzīvokli, kas jau sen bija privatizēts par sertifikātiem, taču nebija nokārtota zemesgrāmata. Tagad zemesgrāmatā pamatojums ir pirkuma, nevis mantojuma līgums. Vai man būs jāmaksā VID kāda nauda šajā sakarā (jo realitātē es to mantoju, nevis pirku)?

A
atbild:
02. janvārī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Iedzīvotāju ienākuma nodoklis jāmaksā, gūstot ienākumu, ja pārdod īpašumu. Mantojums arī uzskatāms par ienākumu, taču mantojums ir ar nodokli neapliekams ienākums.

Jautājumi par īpašuma noformēšanu jānoskaidro pie notāra, kurš kārto mantojuma lietu.