Lasīšanai: 1 minūte

Ja tiesas spriedums neapmierina, tas jāpārsūdz

J
jautā:
04. decembrī, 2019
Roberts

Labdien! Ko es varu darīt, ja pirmās instances un rajona tiesa klaji ignorē faktus un spriedumā raksta nepatiesu informāciju?

A
atbild:
15. janvārī, 2020
Signe Krūzkopa
LV portāls

Latvijas trīs tiesu instanču sistēmas uzdevums cita starpā ir tiesvedībā sasniegt tiesību normām un vispārīgajiem tiesību principiem maksimāli atbilstošu rezultātu. Proti, ja lietas dalībnieks uzskata, ka tiesas nolēmums nav pareizs un pamatots, viņam ir iespēja šo tiesas nolēmumu – spriedumu vai lēmumu – pārsūdzēt augstākā instancē, kura savas normatīvajos aktos noteiktās kompetences robežās izskata sūdzību.

Pārsūdzot tiesas nolēmumu, ir svarīgi ievērot visas likumā noteiktās prasības attiecībā uz termiņiem, sūdzības iesniegšanas kārtību, sūdzības saturu un ar pārsūdzību saistītu maksājumu veikšanu. Šie noteikumi attiecībā uz apelācijas, kasācijas un blakussūdzību ir atšķirīgi.

Iesaku Jums vērsties arī pēc advokāta padoma.