TĒMA: Nodokļi

Darba devējs ietur papildu aprēķināto nodokli, ja uz atvieglojumu nav bijis tiesību

J
jautā:
21. novembrī, 2019
Agnese

Labdien! Sakiet, ja novembrī noņemu no apgādības laulāto (ar jūlija datumu), vai darba devējam jāveic pārrēķins par visiem iepriekšējiem mēnešiem?

A
atbild:
28. novembrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Darba devējs, pamatojoties uz fiziskās personas algas nodokļa grāmatiņā izdarītajiem ierakstiem par tiesību uz nodokļa atvieglojumu rašanos vai zušanu, veic taksācijas gada nodokļa pārrēķinu, ja nodokļa atvieglojums nav bijis piemērots par visu laiku no taksācijas gada sākuma līdz taksācijas gada beigām, par kuru personai ir bijušas uz to tiesības, vai ir bijis piemērots par ilgāku laiku, nekā personai ir bijušas uz to tiesības, un ietur papildus aprēķināto nodokli vai atmaksā par daudz ieturēto nodokli nākamajos taksācijas gada mēnešos pēc nodokļa grāmatiņā izdarīto ierakstu par tiesībām uz nodokļa atvieglojumiem aktualizēšanas.

Tas paredzēts Ministru kabineta 2010. gada 21. septembra noteikumu Nr. 899 “Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” normu piemērošanas kārtība” 96. punktā.