Lasīšanai: 1 minūte

Vai iekštelpās drīkst audzēt sviesta kaņepi

J
jautā:
16. novembrī, 2019
Mikus

Vai ir iespējams dabūt licenci vai kaut ko tādu, lai varētu audzēt sviesta kaņepi iekštelpās?

A
atbild:
19. novembrī, 2019
Inese Helmane
LV portāls

Jau iepriekš LV portāla e-konsultācijā Zemkopības ministrija ir skaidrojusi, ka saskaņā ar likuma “Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību” 6. pantu sējas kaņepes (Cannabis sativa L.) atļauts audzēt tikai atklātā laukā.

LV portāls skaidrojumā “Latvijā aizliegts audzēt Indijas kaņepes un miega magones” arī rakstīja, ka šķiedras un sēklu ieguvei, kā arī dārzkopības mērķiem atļauts audzēt sējas kaņepes (Cannabis sativa). Sējumus drīkst ierīkot tikai atklātā laukā. Sējas kaņepes nedrīkst audzēt telpās un segtās platībās – siltumnīcās vai zem plēves. Zemes īpašnieka vai tiesiskā valdītāja pienākums ir iznīcināt savā zemes platībā augošās kaņepes, kuras aizliegts audzēt saskaņā ar minēto likumu.