TĒMA: Skola

Internāta skolotāju slodze un atalgojums

J
jautā:
12. oktobrī, 2019
Irina

Strādāju speciālajā internātpamatskolā par internāta skolotāju. Vai mēs skaitāmies pedagogi vai arī esam citā kategorijā? No speciālajiem skolotājiem atšķiramies ar algu un stundu skaitu, kas jānostrādā pēc likmes. Speciālais skolotājs strādā 120 stundas mēnesī, bet mēs – 160 stundas. Izglītība vienāda – speciālās izglītības skolotājs. Algas likme skolotājiem ir lielāka, bet mēs veicam visu to pašu pedagoģisko darbu, vadām nodarbības utt.

A
atbild:
28. oktobrī, 2019
Izglītības un zinātnes ministrija
Inta Bērziņa, Komunikācijas nodaļas vecākā konsultante

Internāta skolotāja darba slodze, kas atbilst mēneša darba algas likmei, atšķiras no pamatizglītības skolotāja darba slodzes, jo internāta skolotāja un pamatizglītības skolotāja amata aprakstos iekļautie darba pienākumi ir atšķirīgi. Savukārt mēneša darba algas likmes, pamatojoties uz Ministru kabineta 2016. gada 5. jūlija noteikumu Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi” 10. punktu, apstiprinātā valsts budžeta finansējuma ietvaros nosaka izglītības iestādes vadītājs. Izvērtējot pedagoga darba intensitāti un personīgo ieguldījumu izglītības iestādes attīstībā, atalgojumu nosaka, pamatojoties uz iestādē apstiprinātajiem un ar izglītības iestādes dibinātāju saskaņotajiem kritērijiem.