E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 18296
Lasīšanai: 2 minūtes

Kopīpašuma sadale

J
jautā:
11. oktobrī, 2019
Inta

Ir radies jautājums par kopīpašuma sadali. Kopīpašumā trijām personām ir trīs zemes gabali, katrs ir atsevišķi uzmērīts, un katram ir savs zemes vienības kadastra apzīmējums. Šobrīd divi kopīpašnieki vēlas pārdot savu daļu. Cik saprotu, lai pārdotu daļu īpašuma, tas jāatdala. Vai ir nepieciešams atkārtoti uzmērīt zemes gabalus, ja kopīpašnieki vienojas par sev piederošajiem zemes gabaliem (proti, nevis viena trešdaļa katram, bet gan konkrētais zemes gabals)?  

A
atbild:
04. novembrī, 2019
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Imants Muižnieks, zvērināts advokāts

Saskaņā ar Civillikuma 1072. pantu katra kopīpašnieka domājamā daļa kopējā lietā pieder vienīgi viņam [..]. Uz šā pamata katram kopīpašniekam ir tiesības sev piederošo kopējās lietas daļu arī atsavināt vai ieķīlāt. Ja kopīpašnieki vēlas pārdot katru atsevišķi uzmērīto zemesgabalu, primāri nepieciešams vienoties par kopīpašuma lietošanas kārtību, noslēdzot attiecīgu līgumu, vai arī sadalīt kopīpašumu reālās daļās atbilstoši Civillikuma 1074. pantam. Ja kopīpašnieki vienosies par reālo sadali, pēc kuras katram īpašumā paliks atsevišķa kadastrā reģistrēta zemes vienība, atkārtota kadastrālā uzmērīšana nebūs nepieciešama.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU