Lasīšanai: 1 minūte

Ko darīt, ja atvaļinājuma laikā gadās saslimt

J
jautā:
10. oktobrī, 2019
Ērika

Labrīt! Man ir jautājums par atvaļinājumu. Šobrīd bija apstiprināts atvaļinājums uz mēnesi. Bet atvaļinājuma sākumā nācās ņemt slimības lapu. Darba devējs informē, ka man rakstiski jāatsakās no atvaļinājuma. Šobrīd turpinās slimības lapa. Vai pēc likuma atvaļinājums turpinās pēc slimības lapas aizvēršanas? Vai arī darba devējs ir tiesīgs prasīt, lai rakstu atvaļinājuma atteikumu?

A
atbild:
18. oktobrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja atvaļinājuma laikā gadās saslimt, darba devējs par to ir jāinformē un savā iesniegumā jānorāda, vai vēlaties atvaļinājumu par slimības laiku pagarināt vai izmantot citā laikā. Šādu kārtību nosaka Darba likuma 150. panta sestā daļa – ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu pārceļ vai pagarina darbinieka pārejošas darbnespējas gadījumā.