Lasīšanai: 1 minūte

Uzteikuma gadījumā atvaļinājuma kompensācija pienākas

J
jautā:
07. oktobrī, 2019
Vita

Labdien! Man ir jautājums par atvaļinājuma naudas izmaksu. Neesmu izmantojusi šīgada atvaļinājumu. Tagad esmu uz slimības lapas. Vai darba devējs izmaksās man neizņemto atvaļinājumu (par 2019. gadu), ja es turpinu ārstēties, piemēram, līdz nākamā gada 1. janvārim un pēc slimības lapas noslēgšanas uzreiz iesniedzu uzteikumu?

A
atbild:
10. oktobrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja ikgadējais atvaļinājums nav izmantots un darba attiecības tiek izbeigtas, darba devējam Darba likuma 149. panta piektajā daļā noteiktajā kārtībā ir pienākums izmaksāt neizmantotā atvaļinājuma kompensāciju proporcionāli nostrādātajam laikam. Slimības laiks ietilpst laikā, kas dod tiesības uz atvaļinājumu. Faktu par neizmantotā atvaļinājuma kompensācijas izmaksu būtu ieteicams minēt uzteikumā.