Lasīšanai: 1 minūte

Vai varēs saņemt finansiālu atbalstu alternatīvajai apkurei privātos mājokļos

J
jautā:
07. oktobrī, 2019
Edgars

Mēs esam jauna ģimene. Vēlamies uzzināt, vai šobrīd vai tuvākajā nākotnē būs iespēja saņemt finansiālu atbalstu alternatīvajai apkurei, lai mēs varētu savā mājoklī uzstādīt siltumsūkņus un biomasas granulu katlu?

A
atbild:
04. novembrī, 2019
Ekonomikas ministrija
Evita Urpena, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas programmā šobrīd ir iespēja saņemt finansiālu atbalstu, lai iegādātos un uzstādītu siltumenerģijas ražošanas un ūdens sildīšanas avotus, kuros tiek izmantoti atjaunojamie energoresursi. Atbalsts ir pieejams ar nosacījumu, ja daudzdzīvokļu mājai ir sava centralizētā siltumapgādes sistēma.

Vienlaikus Ekonomikas ministrija sadarbībā ar “Altum” šobrīd izstrādā priekšlikumu jaunas atbalsta programmas izveidei energoefektivitātes veicināšanai privātmāju sektorā ar mērķi sniegt finansiālu atbalstu kompleksiem energoefektivitātes veicināšanas pasākumiem. Provizoriski lēmums par jaunas programmas izveidi varētu būt ne ātrāk kā nākamā gada pirmajā pusē.