Lasīšanai: 1 minūte

Kas aktualizē kadastra datus

J
jautā:
13. septembrī, 2019
Daina

Esmu iegādājusies nekustamo īpašumu. Saskaņā ar kadastrā pieejamo informāciju zeme ir bez apgrūtinājumiem, bet realitātē cauri zemes gabalam iet elektrolīnija, ūdensvads, kanalizācija, “Tet” kabelis, kuri nenodrošina pakalpojumus man. Kuram ir pienākums pēc attiecīgo objektu būvniecības reģistrēt tos kadastrā? Kā man turpmāk rīkoties?

A
atbild:
19. septembrī, 2019
Valsts zemes dienests
Iveta Ciganova, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Saskaņā ar Nekustamā īpašuma valsts kadastra likuma 13. pantu personai ir pienākums ierosināt kadastra datu aktualizāciju kadastra informācijas sistēmā, ja mainīts nekustamā īpašuma sastāvs vai nekustamā īpašuma objektu raksturojošie dati. Tādējādi, lai aktualizētu datus par apgrūtinājumiem, nekustamā īpašuma īpašnieks var:

  • pie mērnieka pasūtīt izgatavot apgrūtinājumu plānu. Pēc apgrūtinājuma plāna iesniegšanas VZD tiks aktualizēti dati par apgrūtinājumiem kadastrā;
  • iesniegt iesniegumu ar pievienotu izziņu no pašvaldības vai citas institūcijas par tiem apgrūtinājumiem, kas nodibināti uz lēmuma vai saistošo noteikumu pamata.