Dokumenta juridiskais spēks

J
jautā:
13. septembrī, 2019
Agnese

Labdien! Vai ir atļauts ar roku labot personas kodu izziņā, kura bija jāiesniedz pašvaldības iestādē no mācību iestādes, ja izziņa bija rakstīta datorrakstā, nevis ar roku? Situācija: jāiesniedz izziņa, bet iesniegšanas brīdī konstatēju, ka personas kodam bija pierakstīti vēl daži nepiederoši cipari.

A
atbild:
19. septembrī, 2019

Dokumenta juridiskā spēka esību nosaka Dokumenta juridiskā spēka likums, savukārt dokumenta noformēšanas prasības: Ministru kabineta 2018. gada 4. septembra noteikumi Nr. 558 “Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtība”.

Saskaņā ar minēto noteikumu 5. pantu dokumentā nedrīkst būt dzēsumi, aizkrāsojumi, nepaskaidroti labojumi, svītrojumi vai papildinājumi.

Kļūdainos ierakstus pārsvītro un labojumus paskaidro ar ierakstu “Labotam ticēt”. Persona, kura veikusi labojumu, ar personisko parakstu apliecina ierakstu “Labotam ticēt” un norāda paraksta atšifrējumu (vārda iniciāli un uzvārdu vai vārdu un uzvārdu) un labojuma datumu.

Nav nozīmes, kā dokumentā ir veikti labojumi – ar roku vai mašīnrakstā.

Nozīme dokumenta juridiskā spēka esībai ir attiecīgo labojumu pienācīga noformēšana un labojumu apliecināšana.