TĒMA: Mājoklis

Kā saņemt mājas remonta tāmi

J
jautā:
12. septembrī, 2019
Lolita

Labdien! Esmu dzīvokļa īpašniece daudzdzīvokļu mājā, kurā šobrīd tiek veikti kāpņu telpu remontdarbi. Vērsos pie namu pārvaldnieka ar iesniegumu, lūdzot izsniegt remontdarbu tāmes kopiju. Namu pārvaldnieks man tāmi neizsniedza, atbildot, ka ar koplietošanas telpu remonta darba apjomu un plānotajām izmaksām, kā arī ar faktiskajām izmaksām pēc darbu veikšanas var iepazīties klātienē namu pārvaldē. Vēlos saņemt tāmi. Ar kurām normatīvo aktu normām varu pamatot savu prasību izsniegt tāmes kopiju? Vai namu pārvalde drīkst neizsniegt tāmi?

A
atbild:
17. septembrī, 2019
Inese Helmane
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 408 “Dzīvojamās mājas pārvaldīšanas un apsaimniekošanas maksas aprēķināšanas noteikumi” 11. punkts nosaka: pārvaldnieks vienas nedēļas laikā nosūta tāmi un dzīvojamās mājas uzturēšanas darbu plānu dzīvokļa īpašniekam pēc dzīvokļa īpašnieka rakstiska pieprasījuma saņemšanas.

LV portāls vairāk par dzīvojamo māju pārvaldīšanu rakstīja publikācijā “Jauna kārtība dzīvojamo māju pārvaldīšanas aprēķiniem”.