Lasīšanai: 1 minūte

Kādas summas pienākas uzņēmuma reorganizācijas gadījumā

J
jautā:
12. septembrī, 2019
Madara

Labdien! Vai uzņēmumam, pārtraucot darbību un tajā pašā brīdī atlaižot visus darbiniekus, ir darbiniekam jāsamaksā uzkrātā atvaļinājuma nauda? Piedevām uzņēmumu vadīja trīs īpašnieki vienlaikus, bet, pārtraucot uzņēmuma darbību, to turpināja darīt tikai viens no īpašniekiem. Viņš nomainīja SIA un turpināja visu iesākto darbību.

A
atbild:
16. septembrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Izbeidzot darba attiecības, arī notiekot uzņēmuma reorganizācijai, kad uzteikumu izsaka darba devējs, pamatojoties uz Darba likuma 101. panta pirmās daļas 10. punktu, darba devējam ir jāizmaksā darbiniekiem darba samaksa par pēdējo nostrādāto posmu, neizmantotā atvaļinājuma kompensācija par visu uzkrāto un neizmantoto periodu, kā arī atlaišanas pabalsts.

Atlaišanas pabalsta apmēru nosaka darbinieka kopējais darba stāžs uzņēmumā. Atlaišanas pabalsts regulējums ir noteikts Darba likuma 112. pantā.