Lasīšanai: 1 minūte

Latvijas Republikas pilsonības iegūšana pēc neatkarības atjaunošanas

J
jautā:
12. septembrī, 2019
Maris I

Piedzimu, kad šeit bija PSRS pārvalde. Kā man tika piešķirta Latvijas Republikas pilsonība, ja neesmu to pieprasījis?

A
atbild:
16. septembrī, 2019

Latvijas Republikas pilsonības atjaunošanas kārtību Latvijas Republikā pēc neatkarības atgūšanas reglamentēja Augstākās Padomes 1991. gada 15. oktobra lēmums “Par Latvijas Republikas pilsoņu tiesību atjaunošanu un naturalizācijas pamatnoteikumiem”. Attiecīgi minēto noteikumu 2.1., 2.2. 3.2. un 3.3. punkts noteica to personu loku, kuras varēja pretendēt uz Latvijas Republikas pilsonības atjaunošanu un Latvijas Republikas pilsoņa pases saņemšanu.

Ja Jums rodas neskaidrības saistībā ar Jūsu pilsonības iegūšanas tiesisko pamatu, Jums ir tiesības vērsties Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē, kas sniegs atbildes uz jautājumiem.