E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 18006
Lasīšanai: 2 minūtes
6
6

Brīvas dienas sakarā ar tuvinieka nāvi pienākas

J
jautā:
11. septembrī, 2019
Ināra

Labdien! Vai pašvaldības sociālajā dienestā strādājošam darbiniekam pienākas kāda apmaksāta brīvdiena tuvinieka nāves gadījumā? Iestādes jurists atbild, ka ne, jo uz valsts pārvaldē un pašvaldībā strādājošajiem attiecas tikai un vienīgi Atlīdzības likums, kurš šādas apmaksātas brīvdienas neparedz. Darba likums uz mums neattiecoties. Saņemu “cieto” algu.

A
atbild:
17. septembrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jā, pienākas.

Saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma 2. panta septīto daļu amatpersonām (darbiniekiem) piemērojamas darba tiesiskās attiecības, amata tiesiskās attiecības vai dienesta gaitu regulējošu normatīvo aktu normas tiktāl, ciktāl to nenosaka šis likums. Tādējādi jautājumus, kurus neregulē Atlīdzības likuma normas, regulē Darba likuma normas.

Darba likuma 74. panta pirmās daļas 4. punkts paredz darba devēja pienākumu izmaksāt atlīdzību, ja darbinieks neveic darbu ne ilgāk kā divas darba dienas sakarā ar laulātā, vecāku, bērna vai cita tuva ģimenes locekļa nāvi. Darbiniekam pēc minētā fakta iestāšanās nepieciešams informēt par to darba devēju, iesniedzot iesniegumu par darba neveikšanu attaisnojošu iemeslu dēļ.  

Jūsu gadījumā tas būtu iesniegt iesniegumu darba devējam par brīvu dienu piešķiršanu sakarā ar tuva ģimenes locekļa nāvi, pamatojoties uz Darba likuma 74. panta pirmās daļas 4. punktu.

Labs saturs
6
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU