Lasīšanai: 1 minūte

Noilgums komercdarījumos

J
jautā:
03. septembrī, 2019
raivis

Labdien! Tikko sieva e-pastā saņēma vēstuli no parādu piedzinēja par 251 eiro parāda piedzīšanu. Tas it kā ir par neapmaksātu “Tele 2” rēķinu, kurš bija jāsamaksā 2004. gadā. Pagājuši 15 gadi. Netika sūtīti atgādinājumi par to, ka ir kāds parāds. Vai nav iestājies parāda piedziņas noilgums?

A
atbild:
10. oktobrī, 2019

Komerclikuma 406. pants nosaka: no komercdarījuma izrietošie prasījumi noilgst triju gadu laikā, ja likumā nav noteikts cits noilguma termiņš.

Noilgumu pārtrauc parādniekam izteikts atgādinājums (piemēram, vēstule ierakstītā pasta sūtījumā).

Ja atgādinājumi nav saņemti, parādam ir iestājies noilguma termiņš.