Lasīšanai: 1 minūte

Vai ir iespēja elektroniski sagatavot un parakstīt nostiprinājuma lūgumu

J
jautā:
02. septembrī, 2019
Zane

Sveiki! 2015. gada septembrī tika parakstīts nomaksas pirkuma līgums. Pircējs/īrnieks ir nomaksājis pilnu summu. Es dzīvoju Lielbritānijā. Vai ir iespēja elektroniski sagatavot un parakstīt nostiprinājuma lūgumu pircēja īpašuma tiesību nostiprināšanai zemesgrāmatā? Vai arī man tas ir jādara personiski Latvijā? Paldies!

A
atbild:
24. oktobrī, 2019
Latvijas notārs
Jānis Skrastiņš, priekšsēdētājs, zvērināts notārs

Tas ir iespējams attālināti, ja Jums ir derīgs Latvijā izsniegts e-paraksts. Tad Jūs varat vērsties pie Latvijas zvērināta notāra, kurš nodrošina notariālās darbības tiešsaistē – videokonferences režīmā. Visu Latvijas zvērinātu notāru kontaktinformāciju var atrast www.latvijasnotars.lv sadaļā “Meklēt notāru”. Kad esat izvēlējies notāru, pie kura vērsties, tiešsaistes vizīti varat pieteikt caur viņa profilu portālā. Pirms plānojat attālināto vizīti, iesaku portālā www.latvijasnotars.lv iepazīties ar visiem nosacījumiem videokonsultācijas norisei.